نتایج جستجو برای عبارت :

روش های صحیح درس خواندن و مطالعه

بهترین روش  درس خواندن در زمان امتحانات
روش درس خواندن در زمان امتحانات در بین دانش آموزان متفاوت می باشد.
ولی اکثر آنها در پی روشی هستند که بتوانند درست مطالعه کنند و در امتحانات موفق شوند.
روش صحیح مطالعه چهار مزیت اساسی زیر را برای دانش آموزان دارد:
-کاهش زمان مطالعه
-افزایش میزان یادگیری
ادامه مطلب
چگونه از درس خواندن خسته نشویم
برای پاسخ به این سوال که چگونه از درس خواندن خسته نشویم باید از دو
جنبه به مسئله نگاه کنیم. اولی شیوه صحیح درس خواندن و دومی مسئله تغذیه در
زمان مطالعه.
چگونه درس بخوانیم که خسته نشویم ؟
مطالعه و درس خواندن کار انرژی بری است و نباید انتظار داشته باشیم که
پس از چند ساعت مطالعه مانند قبل سر حال باشیم. اما می‌توان با رعایت نکاتی
کوچک انرژی بیشتری ذخیره کرد:
ادامه مطلب
⚡️نکاتی برای مطالعه صحیح  و اثر بخش⚡️

1⃣.هنگام درس خواندن کاغذ و خودکاری کنار دست خود بگذارید و فکرهایی که به ذهنتان می‌رسد و مزاحم درس خواندن می‌شود یادداشت کنید. با این کار دیگر نگران فراموش کردن کارها و ایده‌ها نیستید و به خودتان یادآوری می‌کنید. درست است که این کارها به اندازه‌ای مهم هستند که آن‌ها را یادداشت کنید و بعداً برای‌شان کاری انجام بدهید اما آن‌قدر مهم نیستند که به خاطرشان درس خواندن را متوقف کنید.
2⃣.خوب است گاهی فکره

این چندوقت از صرف وقت برای فیلم دیدن برگشته‌ام به کتاب خواندن. خداروشکر به حد قابل توجه و خوبی موفق هم بوده‌ام. البته تکلیف برای خودم نمیکنم ولی چندکتاب رو مشخص میکنم که در طی روزهای آتی باید تمامشون کنم و خب خرده خرده مینوشم و کشش باعث میشه که برسم به نقطه‌ی پایانی و هم کتاب رو زودتر از موعد تمام کنم و هم یک آرامش روحی و غنا بهم بخشیده میشه.. هم خوب فکر میکنم و هم خوب لذّت میبرم.. واقعا خواندن یکی از بهترین لذتهایی است که انسان میتواند تجر
مروز در این مقاله آموزشی می خواهیم به شما آموزش بدیم که در محل های شلوغ چطور مطالعه کنیم و مطالب را متوجه شویم.  یکی از طلایی ترین و در عین حال شلوغ ترین زمان ها برای کنکوری ها مطالعه در عید نوروز است خیلی از دوستان می خواهند در عید نوروز مطالعه داشته باشند ولی با توجه به شلوغی نوروز و عدم تمرکز در آن نمی توانند.

مطالعه ادامه مطالعه در محل های شلوغ
شاید شما هم از اون دست افرادی باشید که میگن درس خوندن از سخت ترین کارهای رو زمینه. این موضوع میتونه دلایل بسیاری داشته باشه و یکی از مهم ترین اونها نداشتن انگیزه هست. در ادامه این نوشتار به بررسی راه های ایجاد انگیزه برای درس خواندن میپردازیم و از دید روانشناسی اونها رو مورد مطالعه قرار میدهیم.
راه های ایجاد انگیزه برای درس خواندن
۱٫ باید کشف کنید و بفهمید که چرا مطالعه را به تعویق می اندازید
اکنون می خواهیم به برخی از موارد مربوط به ایجاد
کتابخوانی راهیست برای کسب دانش و رسیدن به بلوغ فکری، هر هدفی که از خواندن کتاب داشته باشید بی شک باز هم سود خواهید برد چه کتاب های آموزشی بخوانید یا آنکه کتاب داستان و رمان.
اما پیش از هر کاری باید خود را به خواندن کتاب عادت دهید. از وقتی که گوشی های هوشمند و اینترنت پر سرعت فراگیر شده دیگر عادت به خواندن کتاب خیلی دشوار شده! مواردی که باعث می شوند شما یک فرد کتابخوان نباشید از این قرارند:
ــ احساس میکنیم سرعت خواندن ما بسیار کند است و پیشرفت خ
هنگامی که درس خواندن برای کنکور سراسری را آغاز می‌کنید، همیشه با این پرسش مواجه خواهید بود که کتابخانه یا خانه، کدام یک برای مطالعه بهتر است. باید توجه داشته باشید که هر کدام یک را که انتخاب کنید قطعا مزایا و معایبی خواهد داشت. ما در این مقاله سعی خواهیم کرد به شما مشکلات و فواید درس خواندن در کتابخانه یا خانه را یادآوری کنیم. سپس شما با توجه به شناختی که از ویژگی های خودتان دارید، سعی کنید بهترین مکان مطالعه را برای خود انتخاب کنید.

این مق
بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یادگیری و
درس خواندن بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود
در یک اتاق ولی در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه آورده شده است.
اخیرا
روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بسیاری از این عادت‌های
مطالعه هیچگونه توجیه علمی ندارند حتی برخی از این شیوه‌ها تاثیری برخلاف شواهد و تصورات موجود دارند.
در ادامه برخی از شیوه‌های موثر مطالعه و یادگیری را مرور م
اگر فکر می‌کنید که در مطالعه کردن و کتاب خواندن مشکل دارید ابتدا باید ریشه این مشکل را پیدا کنید
اصلی ترین مشکل که کتاب‌خوان‌ها با آن درگیر هستند سرعت مطالعه کم است
برای اینکه بدانید که ایا سرعت مطالعه شما مناسب است یا خیر باید تست سرعت تندخوانی را انجام دهید که نحوه تست را در این صفحه به طور کامل برای شما توضیح می‌دهیم
آیا می خواهید تست سرعت خود را بسنجید؟ روی لینک زیر کلیک کنید.
http://shahbabaee.com/speedreading/
بسیاری از دانشجویان و دانش آموزان از همان دوران ابتدایی به دنبال روش های درس خواندن صحیح بوده‌اند. از شیوه‌هایی مانند حفظ کردن گرفته تا حبس کردن خود در یک اتاق ولی ما در اینجا شیوه‌های موثری برای مطالعه را آورده ایم. برای خواندن این روش ها روی ادامه مطلب کلیک کنید ...
ادامه مطلب
خیلی وقتها بین افرادی که کتاب می خوانند و دوستانی که با کتاب بیگانه هستند بحث در می گیره. غالبا بیگانگان با کتاب استناد می کنند که خواندن کتاب به تنهایی کافی نیست و باید عمل هم کرد. ولی افرادی که کتاب می خوانند نه تنها خواندن کتاب را سرگرمی خود معرفی می کنند یادگیری نگارش و اصول را نیز مطرح می کنند.
نگاه من طور دیگری است
به نظرم خواسته یا ناخواسته وقتی کتاب می خوانیم با منطق آشنا می شویم و در این صورت ذهنمان جستجوگر می شود و آنگاه هر صحبتی را به
تکنیک‌ها و روش‌های مطالعه مفید و موثر برای دانش‌آموزان

اولین نکته ای که در هنگام درس خواندن باید مورد توجه دانش آموز باشد، مکان و زمان درس خواندن است، شرایط محیطی و زمانی در نحوه یادگیری و ماندگاری مطالب در ذهن، بسیار موثر است. توصیه می شود دانش آموز مکان و زمانی را برای مطالعه انتخاب کند که تمرکز حواس بیشتری را برای وی به دنبال داشته باشد و دانش آموز با فکری آُسوده در مکانی مناسب و آرام و بدون سروصدا به درس خواندن بپردازد.
رفت و آمدهای م
بهترین مکان برای مطالعه میز شخصی و اتاقی جدا از جریان­های غیر درسی است. بهتر است میز مطالعه در کنج اتاق قرار داشته باشد به طوری که شما رو به دیوار قرار بگیرید. از اطراف میز کار خود هر چیزی که حواستان را پرت می­کند دور بدارید. تمام وسایل مورد نیاز برای مطالعه را روی میز قرار دهید تا هنگام مطالعه دائماً مجبور نباشید از جای خود بلند شوید. نور اتاق مطالعه نیز باید کافی و تلفیقی از نور سفید و زرد باشد. هنگام خواندن لم ندهید، همیشه درست پشت میز بنشین
کتاب خواندن مثل شمشیر دو لبه است. همان قدر که خوب است می‌تواند انسان را از هر چه کتاب است زده کند و  اعتمادتان به هر چه کتاب است را می‌تواند خدشه‌دار کند. هر کس باید یک روز بنشیند محاسبه کند که چقدر کتاب خوانده است که ارزشی برایش نداشته است. در واقع هزینه‌ای کرده‌ایم که برایمان فایده نداشته است. شاید شما هم مثل خیلی از انسانها بگویید نه به هر حال خواندن هر کتابی یکسری مزایا دارد. نمی‌دانم ولی برای من در زندگی هیچ چیز نمی‌تواند ارزش وقت و زم
یکی از مسائلی که در موفقیت تحصیلی تاثیر مهمی دارد، خواندن به موقع درس‌هاست. در این رابطه اصل بر این است که درس هر روز در همان روز خوانده شود. این روش باید در آغاز سال تحصیلی به‌ کار گرفته شود.
بهتر است که خواندن درس‌ها بر اساس اولویت باشد و درس‌هایی که یادگیری آن مشکل‌تر است در صدر برنامه‌ی درسی قرار گیرد، زیرا ممکن است فرصت مطالعه‌ی همه‌ی درس‌هایی که در یک روز تدریس شده پیدا نشود.
هم‌چنین به جهت آمادگی برای امتحانات شفاهی و کتبی، در هر
 ١. برای مطالعه به خودت پاداش بده! 
تو هم می‌توانی از این روش استفاده کنی و به خودت پاداش بدهی. این جایزه می‌تواند یک خوراکی یا تماس با یک دوست صمیمی یا دیدن قسمتی از فیلم و کارتون مورد علاقه‌ات باشد.
اگر مطالعه با علاقه صورت بگیرد، بسیار سازنده و اثرگذار خواهد بود.می‌توانی امتحان کنی!
٢. برای کارهایت برنامه‌ی مشخص داشته باش
در صورتی که برای هر یک از کارهایت وقت مشخصی درنظر بگیری، موفق‌تر خواهی بود؛ زیرا بدن انسان به این برنامه‌ها عادت م
قبل از هر چیزی باید بدانیم که برای ایجاد کیفیت باید کمیت به وجود آید. یعنی شما ابتدا  باید شروع به مطالعه کنید تا کیفیت هم به وجود بیاید و بعد از آن باید  بین کمیت و کیفیت تعادل برقرار کنید. برای مثال صحیح نیست که دانش آموزی روزی ۱۴ ساعت مطالعه دارد ولی بازده آن به ۵ ساعت هم نمی شود.(عینی کیفیت ندارد). و یا برعکس دانش آموزی روزی دو ساعت مطالعه کند و همین دو ساعت را با کیفیت بالایی مطالعه می کند ولی باز چون کمیت پایین است به مشکل می‌خورد. پس باید ب
به نظر شما چرا ملت ما کتاب نمی خوانند مگر غیر از این است که ملت ما وقت کمی دارند من فکر می‌کنم به علت اینکه ملت در هزینه‌های زندگی خود دچار مشکل هستند برای همین فرصت کمی برای مطالعه یا خرید کتاب پیدا می کنند اما واقعیت این است که باید یاد بگیریم از شرایط مختلف برای خواندن کتاب استفاده کنیم و از شرایط بسیار سخت و محدود هم که شده حتی یک صفحه کتاب بخوانیم اما واقعیت ماجرا این نیست واقعیت ماجرا این است ما کمی تنبل شده ایم و نمی‌خواهیم مطالعه کنی
خب این درس اول علوم دبستانه :)))
اما چند تا سؤال
اولین هدف معلم چیه؟
کتاب خوب چه کتابیه؟
خب فعلا اونا را ول کنید یه سؤال دیگه
دانمشند کیه؟
خب دانشمند کسیه که دانش را میمنده! نه؟
اون طور که از ظاهر امر پیداست مهمترین کار دانشمند مطالعه است. اما نه اون مطالعه، انواع و اقسام مطالعه
مطالعه به کمک کتاب، مطالعه به کمک معلم، مطالعه به کمک مشاهده مستقیم
پس مطالعه فقط کتابخوانی نیست. مطالعه یه فرآیند هدفمند و مستقله
هسته داخلی مطالعه و هدف اولی مطالعه چ
#نشریه | نسخهٔ الکترونیکی گاهنامه مکتوب "کلاسِ درس" - شماره نخست (اسفندماه 98)
در این شماره #بخوانید :
مهارت های مطالعه و برنامه‌ریزی بهترکار با تحصیل!؟ ؛ ترم۲ راچگونه شروع کنیم ( #ویژه ورودی ها)چگونه از درس خواندن لذت ببریم !اگروقت درس‌خواندن ندارید، بخوانید!

دانلود مستقیم نسخه الکترونیک نشریه ​​​​​​​
چگونه درست و اصولی مطالعه کنیم؟
مطالعۀ اصولی، روش‌ها و مراحل مختلفی دارد که از آن میان، روش‌هایی
مانند «خلاقیت یا طرح شبکه‌ای»، «پس‌ختام» و «دقیق‌خوانی»  معروف‌تر هستند.
روش‌هایی مانند «خواندن بدون نوشتن»، «خط کشیدن زیر نکات مهم»، «حاشیه‌نویسی»، «خلاصه‌نویسی» و «کلیدبرداری»
نیز از روش‌های معروفی هستند که تجربه نشان داده مؤثر امّا برای مطالعه‌ای اصولی ناکافی هستند.
ادامه مطلب
برنامه ریزی برای درس خواندن در تابستان
اگر میزان ساعات مطالعه در تابستان را در برنامه تان مشخص کنید بهتر می
دانید در تابستان چقدر درس خوانده اید. و بهتر می توانید درس ها را پیش
ببرید در ضمن وقت های خالی هم در برنامه تان مشخص می شود که می توانید برای
آنها هم برنامه ریزی کنید.
 معیار چهارم: تعیین اولویت بندی دروس 
برنامه ریزی برای تابستان پایه یازدهم: اولویت بندی در
هر برنامه ای از ملزومات آن برنامه می باشد. اولویت بندی در دروس باعث نظم
دهی د
شیخ خلیل شقیر (مفتی بعلبک و بقاع) در ملاقاتی با (شهید) سید (محمد باقر) صدر گفت: 
دچار خستگی می‌شوم پس (به همین دلیل) مطالعه، خواندن و نوشتن را رها می‌کنم بلکه شاید هر کاری را رها کنم. برای (رهایی از) این حالت چه کنم؟
شهید صدر در پاسخ گفت:
کسی که دسیسه‌ها، توطئه‌ها، شیطنت‌ها، بدگویی‌ها و وارونه نمایی‌ها که بر (ضد) مبادی اسلام انجام می‌شود را می‌بیند، چگونه نشستن و رها کردن مطالعه و کار جدی و بی وقفه، برایش گوارا می‌باشد؟»
محمد باقر الصدر؛ الس
روش موثر و شگفت‌انگیز برای درس خواندن
شاید این مسئله بدیهی و واضح باشد. اما سخنرانی‌های طولانی استادان و زمان شروع کلاس‌ها در ساعات اولیه صبح، اغلب باعث شده شرکت در کلاس تا حدودی سلیقه‌ای و دلبخواهی شود. بهترین شیوه برای آمادگی در امتحانات، حضور در کلاس درس می‌باشد. در این صورت می‌توانید با سلسله مراتب درسی آشنا شده و از مطالبی که از آنها امتحان گرفته می‌شود، مطلع شوید. 

بسیاری از دانشجویان از همان دوران ابتدایی به دنبال شیوه صحیح یاد
شاید به افرادی برخورده باشید که می‌ گویند: «همه‌‌ کتاب‌ ها و جزوه‌ ها را می‌ خوانم، اما موقع امتحان آن‌ ها را فراموش می‌کنم» یا «من استعداد درس خواندن ندارم، چون با این‌ که همه‌ مطالب را می‌ خوانم همیشه نمراتم پایین است.»بسیاری از این گونه مشکلات به نداشتن یک روش صحیح برای مطالعه بازمی‌گردد. عده‌ای فقط به حفظ کردن مطالب اکتفا می‌کنند. این امر موجب فراموش کردن مطالب می‌شود.بارها شنیده‌ ایم که دانش‌ آموز می‌گوید: «دیگر حوصله‌ خواند
چند دستورالعمل از آیت الله کشمیری برای افزایش رزق و روزی:
1. خواندن سوره توحید هنگام ورود به خانه
2. زیاد خواندن سوره ذاریات
3. خواندن آیه 35 سوره نور به عدد 256
4. هر شب 115 مرتبه بگوید (یاعلی یاکافی)
5. ذکر ( یا قوی یا غنی یا ولی یا وفی ) به تعداد 1398 مرتبه
مشاوره تحصیلی
پرسیده‌اند: دانشجو هستم. مدتی است که به‌سبب تغییر شرایط زندگی‌ام، رغبت و پیگیری لازم را برای درس‌خواندن ندارم. با اینکه سابقاً خیلی‌خوب درس می‌خواندم. کم کم دارم نگران می‌شوم. از طرفی، نمی‌دانم چگونه این شرایط را جمع کنم. لطفا راهنمایی‌ام کنید. پاسخ ما: زمان معینی را برای درس‌خواندن قرار دهید. در آن زمان هیچ کار دیگری نکنید. حتی اگر حال درس‌خواندن نداشتید، به هیچ کار دیگری نپردازید، هیچ کار.این کار سبب می‌شود آن زمان، ب
تقویت حافظه برای درس خواندن
دوره فتو ریدینگ (افزایش ظرفیت مغز تا ۱۰ برابر) – استاد مرتضی جاوید
افزایش سرعت خواندن ، راهی برای مطالعه بهتر. این مقاله ی آموزشی در مورد راهکارهایی است جهت افزایش سرعت خواندن برای تمام افراد در تمام سنین و تمام مقاطع تحصیلی .
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
من این محصول را میخوام ... کلیک کنید
افزایش سرعت خواندن ، راهی برای مطالعه بهتر. این مقاله ی آموزشی در مورد راهکارهایی است جهت افزایش سرعت خواندن برای تمام افراد در تمام سنین و تمام مقاطع تحصیلی .
فتو ریدینگ مرتضی جاویدو…
افزایش سرعت خواندن ، راهی برای مطالعه بهتر. این
مقاله ی آموزشی در مورد راهکارهایی است جهت افزایش سرعت خواندن برای تمام
افراد در تمام سنین و تمام مقاطع تحصیلی .
فتو ریدینگ مرتضی جاوید
و…
چگونه با کمک سنجش تکمیلی امیر کبیر در آزمون ارشد رتبه اولی شویم ؟
آزمونکترشناسی ارشد  یکی از سرنوشن ساز ترین  آزمون ها در کل دنیا است. در آزمون ارشد یک مرحله آزمون کتبی وجود دارد
برای موفقیت در آزمونارشد  و رسیدن به رتبه های برتر باید پشتکار و تلاش بالایی داشت.
در ادامه مواردی که میتواند کمک کند در رتبه اولی شدن در آزمون ارشد شرح داده میشود.
با سنجش تکمیلی امیر کبیر همراه باشید

نکات مهم
*برنامه ریزی یکی از کلید های اصلی موفقیت در آزمون ار
امروز تمرین خواندن سوگندنامه ی پزشکی داشتیم...
استادی که مسئول خواندن سوگندنامه است،روال کار را توضیح میداد.گفت قبل از شروع خواندن من رو میکنم به شما و "دانشجویان عزیز" خطابتون میکنم و در نهایت بعد از سوگند خوردن رو میکنم به شما و اینبار "همکاران محترم" خطابتون میکنم...وقتی این جمله را شنیدم دلم لرزید و سیخ شدن موهای تنم را حس کردم...

امروز تمرین خواندن سوگندنامه ی پزشکی داشتیم...
استادی که مسئول خواندن سوگندنامه است،روال کار را توضیح میداد.گفت قبل از شروع خواندن من رو میکنم به شما و "دانشجوهای عزیز" خطابتون میکنم و در نهایت بعد از سوگند خوردن رو میکنم به شما و اینبار "همکاران محترم" خطابتون میکنم...وقتی این جمله را شنیدم دلم لرزید و سیخ شدن موهای تنم را حس کردم...

خرید کتاب و دشواری مطالعه در واقع  موضوعی هست که اکثر افراد و حتی من نویسنده را مورد آزار و اذیت قرار میدهد ، این که بدانیم خرید کتاب و مطالعه آن مسئله مهمی است اما به هردلیلی نتوانیم به آن رو آوریم و از آن استفاده کنیم موضوعی رنج آور هست. اما در نهایت پیروز این میدان کسی هست که بر این فشار و سختی فایق آید و خود را به مطالعه عادت دهد.
مسئله بسیار مهم این هست که ما انسان ها اکثر کار هایی که برایمان دشوار هست را انجام نمی دهیم به این خاطر که نمیخوا
درباره این روز فرخنده و مبارک، روز کتاب و کتابخوانی و کتابدار منظورم است، میتوانم بگویم که هیچ هم نباید به جناب حافظ گوش دهیم! مصرع بالا را عرض میکنم؛ اتفاقا این روزها برای کتاب خواندن نه باید منتظر فراغت موعود! بود و نه حتی منتظر یک جای خلوت و آرام و کتابخانه و اتاق مطالعه و چمن و گل و گلزار... بلکه در هرحالی و جایی باید خواند؛ اتوبوس، مترو، صف، مطب دکتر، استراحت بین کارهای خانه، هنگام ترافیک حتی هنگام پخش آگهی بازرگانی!
نکته دیگر اینکه دنبال
برای دانشجویان و دانش آموزان هیچ راه فراری از درس و امتحان وجود ندارد و همواره در طی دوران تحصیل خود به دنبال روشی برای درس خواندن هستند.
امروز چند مورد از "بهترین روش درس خواندن" را برای شما معرفی می کنیم. می دانیم که هیچ کسی با شنیدن کلمه امتحان خوشحال نمی شود اما تنها راه پشت سرگذاشتن امتحان درس خواندن است. با اعلام خبر امتحان، نزدیک شدن و شروع امتحانات محصلان و دانش آموزان به این موضوع فکر می کنند که چگونه و از کجا شروع به کار کنند. با ما هم
همراه هستیم با شما از وبسایت اموزش افزایش ، حافظه ، تندخوانی و تمرکز موضوع این قسمت ؛ مطالعه قدرتمند
.
.
☑️مهم ترین رکن  و اولین مرحله در داشتن یک مطالعه ی قدرتمند دانستن هدف و برنامه ریزی می باشد.
قبل از شروع مطالعه باید هدف خود را کاملا مشخص کنید و برای رسیدن به آن هدف یک برنامه ی جامع داشته باشید.
خواندن بدون برنامه تمرکز شما را به قدری کاهش می دهد که شاید بیش از ۵۰ درصد متن را فراموش کنید و یا اصلا یاد نگیرید.
.
.
منبع ؛ کانال تلگرامی ؛ https://t.m
از طرفی در عصر سلطه رسانه ها نمی توان از کودکان انتظار داشت چون گذشته خود را مقید به کتاب کنند . واقع بینانه آن است که جایگاه کتاب رادر میان همه رسانه هایی که در اختیار کودک است بشناسیم و کتاب ها را به صورتی با زندگی جدید تطبیق دهیم که در زندگی روزانه کودک باقی بمانند.چرا که دیگر رسانه ها با وجود نقش تعیین کننده ای که در پیشرفت اجتماعی به جای می گذارند به هیچ وجه فرد را از فراگیری خواندن و نوشتن بی نیاز نمی کنند و این رسانه ها توان فرو بردن بینن
یکی از نخستین مزایای خواندن کتاب، کسب توانایی برای توسعه مهارت های تفکر انتقادی است. برای مثال خواندن یک رمان معمایی ذهن را به کار می‌اندازد. مهارت های تفکر انتقادی وقتی مهم می‌شوند که تصمیم گیری روز به روز افزایش پیدا می‌کند. خواندن نیازمند فردی است که برای فکر کردن و پردازش اطلاعات به روشی نیاز دارد که تماشای تلویزیون نمی‌تواند این نیاز را برآورده کند. هر چه بیشتر بخوانید، درک عمیق‌تری از اینکه چرا مطالعه می‌کنید و کاربرد آن چیست خوا
دستورالعمل های زیر می تواند جهت بهبود خواندن زبان و درک مطلب به شما کمک کند:

1.  مانند هر مهارت دریافتی* دیگر، برای پیشرفت در خواندن هیچ راهی جز خواندن بیشتر وجود ندارد. به عبارت دیگر، باید اشتهای خود را برای خواندن افزایش دهید، و آن را به یکی از عادات روزانه خود بدل کنید. برخی محققان بر این باورند که باید "خواننده ای حریص" باشید.
ادامه مطلب
چرایی‌اش را دقیق نمی دانم، امّا هربار که نگاهی گذرا می اندازم به دو تا دفتر برنامه‌ریزی‌ام که گزارش های دو سه سال درس خواندن را روز به روز و هفته به هفته در آن ثبت کرده‌ام - گرچه برخی صفحاتش نیز خالی مانده - یک نکته‌ای توجهم را جلب می کند و آن، یک بی ارادگی، یک بی میلی به درس خواندن، یک روح ناکام و یک دانش‌آموز نسبتاً خسته است که گاهی با شتاب درس می خواند و ساعت مطالعه‌اش بالاست؛ گاهی با کندی و ساعت مطالعه‌اش نه چندان بالا؛ گاهی نیز اساساً
چرایش را دقیق نمی‌دانم، امّا هربار که نگاهی گذرا می‌اندازم به دو تا دفتر برنامه‌ریزی‌ام که گزارش های دوسه‌سال درس‌خواندن را روز‌به‌روز و هفته‌به‌هفته در آن ثبت کرده‌ام - گرچه برخی صفحاتش نیز خالی مانده - یک نکته‌ای توجهم را جلب می‌کند و آن، یک بی‌ارادگی، یک بی‌میلی به درس‌خواندن، یک روح ناکام و یک دانش‌آموز نسبتاً خسته است که گاهی با شتاب درس می‌خواند و ساعت مطالعه‌اش بالاست؛ گاهی با کندی و ساعت مطالعه‌اش نه چندان بالا؛ گاهی ن
       #کتاب #مطالعه #کتابخوانی 
هنگامی که یک انسان خواندن ونوشتن را یاد می گیرد ، مهمترین کارش باید کتابخوانی باشد
توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.

( ............     اهداف کتاب     ............ )

خواندن و مطالعه کمک می‌کند تا افراد تخیل فعال‌تری داشته باشند و این تخیل موجب سطح بالاتر

شبی در عالم رویا خواب مرحوم آیت الله العظمی سید احمد خوانساری را دیدند
دیدند که ایشان در حال مطالعه هستند
به ایشان گفتند 
آقا شما در عالم برزخ مطالعه می کنید ؟!
ایشان فرموده بودند 
فضائلی از مولا امیر المومنین علی بن ابیطالب را که به دلیل قدر عقول مردم در دنیا برای ما نگفته بودند
اینجا داریم آن فضایل را مطالعه می کنیم
که برترین لذت ها خواندن فضایلی از علی بن ابیطالب است که از آنها بی خبر بودیم.
مقطعی بود کههم مطالعه زیادی داشتم
هم یادگیری پیوسته 
اما
احساس سنگینی می کردم
احساس بدی همراه من بود
بعد از مدتی تامل و تفکر متوجه شدم که
دلیل این حال بد با وجود مطالعه فراوان 
اینه که به معلومات خودم عمل نمی کنم
به نظرم می رسه 
بجای مطالعه زیاد، عمل اندک
باید رفت به سمت
مطالعه مناسب و کم، عمل زیاد و پیوسته
گاه پیش آمده که مطلب یا کتابی را بخوانید و مطالب آن را به خوبی درک کنید، اما پس از چند روز احساس کنید که بیشتر مطالب آن را فراموش کرده اید و فقط تصویری کلی از آن در حافظه شما باقی مانده است. مطالبی را که مطالعه می کنید برای اینکه قابل باز خوانی بشوند، باید ابتدا در حافظه بلند مدت شما ثبت شوند. اکثر روانشناسان معتقدند مدت کمی پس از یادگیری و حد اکثر تا شش ساعت بعد از یادگیری، فراموشی یا شیبی تند آغاذ می شود به طوری که بعد از گذشت 24 ساعت، حدود 80 در
ما عاقبت پیر خواهیم شد
گاهی به پای هم، گاهی به پای دیگران
این حسی بود که در حین خواندن مادام بوواری داشتم.

+من مدتی بود حال خوشی نداشتم. درسهای دانشگاه را به زحمت زیاد پیش میبردم و اصلا کتاب نمیخواندم. از خدا میخواهم که دیگر هیچوقت به این حال و روز دچار نشوم. من بدون خواندن، بدون نوشتن و خیالبافی کردن هیچ خواهم شد.
کتاب خواندن مثل این میماند که نویسنده بشکن بزند و ما برقصیم. اینچنین سمفونی شورانگیز!
خرید کتاب و کتابخوانی مسئله
بسیار ارزشمندی است وافرادی که به دنبال یک زندگی بهتر هستند نمیتوانند
ساده از کنار آن بگذرند در واقع یکی از ارزش های بزرگ در بین مردم در کل
جهان میزان مطالعه  و کتاب خوانی است.
توانایی خواندن یکی از مهمترین مهارت‌های اساسی دنیای امروز است و مطالعه برای داشتن ارتباط با جامعه امروز ضروری است.
 دسترسی به اطلاعات به صورت آنلاین یا در کتاب‌ها و مجلات
باعث می‌شود افراد اطلاعاتی در مورد جهان پیرامون
خبر گروه فرهنگی هنری _ قرآن و عترت باشگاه خبرنگاران جوان با کد خبر ۶۰۱۰۶۲۶ مورخ ۹۵/۱۲/۲۰ :
۱_ داشتن اعتقادات صحیح 
۲_ محبت و ولایت اهل بیت علیهم السلام 
۳_ صله رحم بخصوص برای والدین 
۴_ تسبیحات حضرت زهرا سلام الله علیها
۵_ انگشتر به دست کردن 
۶_  خواندن دعای عدیله 
۷_ خواندن هفت بار " بسم الله الرحمن الرحیم لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم در تعقیبات نماز صبح 
۸_ خواندن قرآن بعد از هر نماز 
التماس دعا 
پروانه معصومی بازیگر برجسته سینما
و تلویزیون در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور در خصوص
کتاب و کتابخوانی گفت: کتاب خواندن یک عادت است که باید از سنین کودکی در افراد
نهادینه شود. کودکان هنگامی که پدر و مادر خود را در حال مطالعه می بینند به سمت
کتاب و کتابخوای جذب میشود.
وی ادامه داد:
هیچکس را نمی توان با اجبار کتابخوان کرد اما هرکسی وقتی شروع به کتاب خواندن کند
کم کم با کتاب انس می گیرد و کتاب تبدیل به دغدغه او می شود. ه
اکنون دیگر با وجود فضای خوش رنگ و لعاب مجازی، کتاب خواندن و علاقه‌مند شدن به کتاب در زمره دشوارترین فعالیت‌ها می‌باشد.آیا جذابیت کتاب کمتر از فضای مجازی‌ست؟آیا واقعا فرصت مطالعه نداریم یا علاقه به آن؟بسیاری از ما قادر هستیم تا زمان از دست رفتن کامل بینایی هرزگردی را ادامه دهیم، در مقابل هنگام مطالعه، به میانه‌های مقدمه ناشر که می‌رسیم وزنه‌ای چند کیلویی بر پلک‌هایمان حس می‌کنیم. ۱. بدون شک فضای مجازی به دلیل تنوع‌، دسترسی آسان، اطل
مطالعه عادتی است که بهتر است از کودکی در افراد نهادینه شود.

تحقیقات
ثابت کرده است کسانی‌که  عاشق مطالعه هستند بیشتر ورزش می‌کنند و با
اشتیاق‌تر از کسانی هستند که به  روش‌های دیگر اوقات فراغت خود را
می‌گذرانند. کتاب خوان‌ها زمان بیشتری را  در باشگاه می‌گذرانند بنابراین
از سلامت بیشتری برخوردارند.
به گزارش مجله دلتا؛  آخرین کتابی که
خوانده‌ای چه نام داشت؟ اگر برای به‌یاد آوردن اسم آخرین  کتابی که
خوانده‌اید دچار تردید شدید پس
بهترین یار مهربان برای کودکان کتاب است. و از طریق خواندن کتاب مغز کودک فعال می‌گردد و دایره لغات او گسترده تر می‌شود.بسیاری از قواعد زندگی در داستان ها و با زبان ساده بیان می‌شود که قابل فهم برای کودک هستند.از طریق مطالعه داستان ها، می‌توانیم بسیاری از خطاها و اشتباهات کودک را گوشزد کنیم.منبع: آسمونی
خودم تو تلگرام ده تایی رمان آنلاین خوب(!)دنبال میکنم از نویسنده های خوب و معروف!
ولی مزخرف ترین نوع خواندن کتاب هست!
چرا؟
چون هیچی از قلم نویسنده از ابتدا تا انتها نمیفهمی! خوب شده؟ بدشده؟
ژانر کجا معمایی تره کجاش عاشقانه تره!
شخصیت ها همون شخصیتها هستن؟در سیر داستان چی میشه که عوض میشن؟
صرفا و صرفا عطش سیری ناپذیر فضولیت یکم آروم میگیره!
بعد از خواندن هر پست  با همین جمله رو به رو میشی خب بعدش چی میشه؟
و لذت خواندن هیچ میشه!
‍ نقد و تحلیل کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم؟

"نماز ادب است. در پیشگاه خدا مودب باشیم . "
کتاب چگونه یک نماز خوب بخوانیم اثر اقای پناهیان است که برگرفته از مجموعه سخنرانی های ایشان میباشد.در ابتدا که نام کتاب را میخوانی تصور میشود که در مورد آموزه های دینی است و مطالبی خشک و کسل کننده دارد اما بالعکس با شروع کردن به خواندن آن تفاوت این کتاب حس میشود. کتاب با دیدگاهی کاملا جدید و کاربردی به موضوع نماز و راه حل های خواندن یک نماز خوب نگاشته شده
اینجا دوست داریم راه هایی را به شما معرفی کنیم که به صورت رایگان بتوانید بیت کوین کسب نمائید:
1. PaidBooks.com
یک وب سایت منحصر به فرد Bitcoin Faucet است که به شما برای خواندن کتاب ها Bitcoin پرداخت می کند! ادر واقع شما برای خواندن کتاب پاداش می گیرید. یک مجموعه بزرگ از کتاب برای خواندن وجود دارد و شما هر 20 دقیقه یک رمز عبور را دریافت می کنید. هنگامی که Bitcoin را می گیرید، آن را به کیف پول Bitcoin ارسال می کنید. اگر مطالعه کردن را دوست دارید، این سایت برای شما مناسب است!
شما را نمیدانم اما برای من یکی از لذت بخش ترین کارها اینست که یک وقت هر
چند کم پیدا کنم و به خواندن یک کتب غیر درسی مشغول شوم،در دانشگاه
خواندن کتاب غیر درسی برایم وجدان درد می آورد!
کاش یک کلاس مطالعه داشتیم و در آن 1 و نیم همه با هم کتاب میخواندیم!
بین دو کلاس نیم ساعت را دزدیم و به طرف سان مطالعه رفتم،همان میز همیشگی
کنار پنجره و عاشقانه های آرام از نادر ابراهیمی...
انگار گنجشک ها هم این عاشقانه های آرام را دوست داشتند چون پشت پنجره به
تماشایش
آموزش تصویری و کامل نماز خواندن
 برای نماز خواندن ابتدا باید وضو بگیرید :
آموزش وضو گرفتن :
پیش از هر چیز نیت می کنیم، یعنی با قصد انجام وضو و برای اطاعت از دستور خداوند عالم، وضو را آغاز می کنیم.
بهتر است، پیش از وضو، دستها را تا مچ بشوییم، ولی این شستن، جزو اعمال وضو نمی باشباشد
ادامه مطلب
چرا پرندگان آواز می خوانند ؟
پرندگان را می توان جزء زیباترین دسته های خلقت در طبیعت معرفی کرد. این موجودات در نهایت استقلال تمام امور مربوط به زندگی را خودشان انجام می دهند ، ظاهر پرندگان تنها قسمت زیبای آن ها نیست و صدای آن ها نیز زیبا است.
آواز خواندن پرندگان هنگام تخم گزاری را می توان یکی از زیباترین موسیقی ها و ویژگی ها در طبیعت دانست اما واقعا چرا پرندگان زمان زیادی را صرف تلاش برای آواز خواندن می کنند ؟

ادامه مطلب
 ★مسیرهای درست در زندگی را پیدا می‌کنید★باعث تقویت حافظه میشود★خواب بهتری را تجربه خواهید کرد★علم و اگاهیتان افزایش پیدا میکند★جذاب تر و قابل اعتماد تر دیده میشوید★فن بیان شما تقویت میشود★گفتگو های شما با خواندن کتاب بهتر میشود

بچه های دسته تا آخرین روز که ساک ها و وسایل شخصی خود را  به تعاونی لشکر تحویل دادیم، مشغول درس خواندن بودند؛ حتی یکی – دو نفر از بچه ها یک کتاب هم برای خواندن در اردوگاه بعدی با خود برداشتند تا پس از عملیات برای امتحان آماده باشند.

منبع: دسته یک، ص 46
در یک بعد ازظهر زمستانی برای اهالی کتاب هیچ وسیله ای نمی تواند جایگزین یک کتاب خوب شود؛ یک صندلی راحت، یک کتاب خوب و یک فنجان چای یا قهوه!
با اینکه امروزه اشکال دیگری از کتاب ها وجود دارند اما هنوز هم خواندن نسخه کاغذی و فیزیکی کتاب در اولویت قرار دارد.
یک تحقیق نشان داده است که با خواندن کتاب های الکترونیکی میزان یادگیری کاهش می یابد، در این پژوهش از یک گروه ۲۵ نفری خواسته شد که یک کتاب ۲۸ صفحه ای را در کتاب خوان Kindle بخوانند و یک گروه ۲۵ نفری د
◀️ صبح ها بیشتر سعی در یادگیری مطالب داشته باشید.
◀️ درس هایی را که نیاز به مرور دارند ؛ ترجیحا به شب موکول کنید.
◀️ بلافاصله پس از غذا خوردن با شکم پر مطالعه نکنید.
◀️ قبل و بعد از مطالعه، حتما استراحت کنید.
◀️ هنگام هیجان های عصبی ،ترس ،خشم اضطراب وکینه وناراحتی مطالعه نکنید؛زیرا تمرکزندارید.
◀️ برای مطالعه شوروشوق واشتیاق فراوان داشته باشید. 
◀️ درحالت خستگی وبی خوابی مطالعه نکنید، چون برای مطالعه تمرکزحواس ندارید.
◀️ انتظار بی ج
رسما تمام شدم. نیاز شدیدی به تعطیلیِ چند روزه ی دنیا دارم. امتحانات ترم انرژیِ بدی از من گرفت. نیاز دارم چند روزی را مطلقا استراحت کنم تا مغزم دوباره خودش را بازیابی کند و توانایی درس خواندن را پیدا کنم.حالا که انگیزه هست، انرژی نیست! درس های فردا را یکی درمیان که نه، فقط یکی را خواندم و تلاشم مبنی بر خواندن و فهمیدن بقیه نتیجه نداد.. با خواندن خط اول حالم بهم خورد و کتاب را بستم و عطایش را به لقایش بخشیدم!
مسابقه بزرگ کتابخوانی با محوریت کتاب عاشقانه قصه ی دلبری
اهمیت کتاب و کتابخوانی – پرورش و تربیت خواندن از روزهای اول زندگی و کودکی و در محیط خانه و خانواده شروع می‌گردد و تا آخرین مراحل و عالیترین تحصیلات دانشگاهی ادامه پیدا می‌کند، پدران و مادران باید عادت کتابخوانی را در فرزندان خود بوجود بیاورند و همچنین مربیان تربیتی که نقش مهمی در تربیت دارند به خردسالان و کودکان آموزشی که لازم و کافی می‌باشد بدهند تا آنها را به کتاب خواندن راغب کن
آموزش تصویری و کامل نماز خواندن
 برای نماز خواندن ابتدا باید وضو بگیرید :
آموزش وضو گرفتن :
پیش از هر چیز نیت می کنیم، یعنی با قصد انجام وضو و برای اطاعت از دستور خداوند عالم، وضو را آغاز می کنیم.
بهتر است، پیش از وضو، دستها را تا مچ بشوییم، ولی این شستن، جزو اعمال وضو نمی باشباشد
ادامه مطلب
ارزش سخنان ابو حنیفه در کلام احمد بن حنبل
خطیب بغدادی از علمای بزرگ اهل سنت عمری نقل کرده است:
أَخْبَرَنِی ابن رزق، قَالَ: حَدَّثَنَا أَحْمَد بن سلمان الفقیه المعروف بالنجاد، قَالَ: حَدَّثَنَا عبد الله بن أَحْمَد بن حنبل، قَال: حَدَّثَنَا مهنى بن یحیى، قال: سمعت أَحْمَد بن حنبل، یقول: ما قول أبی حنیفة والبعر عندی إلا سواء .
مهنی بن یحیی گفت که از احمد بن حنبل شنیدم که می‌گفت: کلام ابو حنیفه و پشکل نزد من یکسان است!!!
بشار عواد معروف محقق کتاب
دوره های آنلاین خواندن و درک مفاهیم زبان ایتالیایی ویژه متقاضیان تقویت مهارت خواندن و درک مطالب ایتالیایی می باشد که قصد دارند هموراه دانش زبان ایتالیایی خود را بیش از پیش تقویت نمایند. دوره های خواندن و درک مفاهیم آنلاین زبان ایتالیایی که با همکاری استاد زبان ایتالیایی این پایگاه اینترنتی می باشد، یک هدف خاص را دنبال می کند و آن هدف تعمیق بخشیدن به دانش زبان ایتالیایی شماست.
در واقع کسانی این دوره ها را انتخاب میکنند که قصد تحصیل در ایتا
سه اصل روش خواندن زیست شناسی :

این سه اصل عبارت اند از:
الف) عمیق خواندن
ب)مفهومی خواندن
ج) ترکیبی خواندن

1⃣ اصل اول عمیق خواندن زیست:

خیلی ها و حتی آنهایی که ادعا میکنند بهترین مشاور هستند تفاوت بین “مفهومی خواندن” و “عمیق خواندن” را بلد نیستند. بگذارید با یک مثال از کتاب درسی موضوع را برایتان روش کنم.
مثلا در فصل ۵ سال دوم در مورد حشرات میخوانیم که«سیستم تنفسی حشرات از تعدادی لوله های درونی به نام نای تشکیل شده است. شاخه های نای در سرا
اصول مطالعه و یادگیرى‏ :
عمدتاً در زمان امتحان، براى بهبود و افزایش یادگیرى، باید اصول زیر رعایت گردد: 
اصول پیش از شروع مطالعه: 
1- تعیین هدف و انگیزه 2- تعیین مدت لازم‏3- تعیین مقدار مطالعه‏4- انتخاب محیط مناسب‏5- اجتناب از امورى مانند پر بودن معده، اضطراب‏هاى نابه جا و تخیلات‏ اصول هنگام مطالعه:
1-مطالعه فعال و جدى‏2- حفظ آرامش‏3- در صورت امکان یادداشت بردارى نکات مهم‏4- برخورد سؤالى با مطالعه آموختنى‏5- ترک افکار منفى‏6- تمرکز حواس‏7- اس
..::هوالرفیق::..
سلام، اینبار یه سوال از شما دارم؛ تا حالا شده از خواندن یا نوشتن بترسید؟ بی‌حوصله بشید چطور؟
داستان من از اونجا شروع میشه که دقیقا از یک سال و نیم پیش، زمانی که تصمیم گرفتم برای یک مدت کانال KAARK رو متوقف کنم، دیگر نه حوصله ی نوشتن را داشتم نه حوصله خواندن. حتی گاهی وقتی می خواهم بنویسم نگران می‌شود، دلیل آنکه این وبلاگ هیچ نظم و ساختاری ندارد و مطالب را به سادگی هر چه تمام تر می نویسم همین است...
ادامه مطلب
درس زیست شناسی مهم ترین درس در کنکور تجربی است و ضریب  این درس دوازده می باشد. با توجه به اینکه در سال های اخیر سوالات این درس به شدت مفهومی و ترکیبی شده است ، نیاز است تا شما دانش آموزان روش مطالعه زیست را به خوبی بلد باشید و اصول خواندن و تست زدن این درس را به خوبی فرا بگیرید تا بتوانید درصد قابل قبولی را با مطالعه اصولی زیست کسب کنید.
در این مقاله هفت نکته مهم بیان شده است که با رعایت  این نکات مطالعه زیست برایتان جذاب تر می شود و می توانید به
نوع مطالعه و شدت مطالعه در نوع نگرش و سبک زندگی انسان ها تاثیر شگرفی دارند
اگر می خواهیم زندگیمان رنگ و بوی خاصــــــی را بگیرد در انتخاب کتــــاب ها و شدت
مطالعه هایمان دقت کنیم که بیشترین نقش را در شخصیت ما و زندگی ما بازی میکنند.
ادامه مطلب
۱. لباس راحت بپوشید
لباس راحت و مناسب بپوشید. سعی کنید لباس‌تان چیزی نداشته باشد که حواس‌تان را پرت کند. عوامل بسیار کوچک هم می‌تواند تمرکزتان را برهم بزند. مثلا اگر شلوارتان گشاد باشد و دائماً بخواهید آن را بالا بکشید.
اگر موهای بلندی دارید، موهای خود را ببندید تا جلوی چشمتان نیاید.
۲. تلفن همراه خود را روی حالت سکوت بگذارید
زمان درس خواندن، زمان مناسبی برای صحبت کردن با دوست و فامیل نیست. اگر ممکن است فرد خاصی نگران‌تان شود، از قبل به او ب
چگونه کودکمان را کتاب خوان کنیم؟مجموعه: روانشناسی کودکان
کتاب خواندن کودک, کتابهای کودکان
با خواندن کتاب برای کودکان مهارت های کلامی کودک را تقویت کنید نه داشتن یک کلکسیون از رمان‌های نامدار در کتابخانه و نه هر هفته به شهرکتاب رفتن، هیچ یک نمی‌تواند از کودک‌تان یک کتابخوان حرفه‌ای بسازد. اگر خودتان با خواندن بیگانه باشید و اگر از تکنیک‌های ساده‌ای که می‌تواند کودک شما را کتابخوان کند، بی‌خبر باشید، رسیدن به چنین آرزویی یا ممکن نمی
برنامه ریزی درسی:مطالعه قسمت پر اهمیت موفق بودن تحصیلی می باشد.
ولی برخی اوقات پیدا کردن وقت کافی و مناسب برای مطالعه کردن دشوار به نظر خواهد رسید.
مخصوصا خواندن قسمت هایی که به مرور فراوان تری احتیاج دارند.برنامه ریزی درسی
برنامه ریزی خوب درسییکی از شیوه‌های با اطمینان برای موفق شدن.در مطالعه دارا بودن یک برنامه ریزی درسی می‌باشد.یک برنامه ریزی درسی مطلوب می‌تواند راهگشا باشد .حتی اگر انجام دادن آن خیلی از آن چیزی که ما تصور می کنیم دشوا
چند کاری که من خودم انجام میدم و حالم حداقل یه پله بهتر میشه را برای شما می‌نویسم:
خواندن چند صفحه از یه کتاب
خواندن شعر
خواندن یه داستانک که حال خوب کن باشه
پیاده روی و قدم زدن
نگاه کردن حیوانات و بازی آنها
خلوت کردن و صحبت با خود
نوشتن در مورد حالمون که چرا بد شده و چطور می‌تونم اون را بهتر کنم
صحبت با یه دوست قدیمی
پرداختن به کاری که دوست داری (من خودم کار با کامپیوتر و نقاشی)
شما چکار می‌کنید که حالتون بهتر بشه؟ برام بنویسید
سلام جای دوستان خالی امروز حدود 140 صفحه از کتاب شهید قهرمان ابراهیم هادی را مطالعه کردم. بسی خوش گذشت. دوستانی که این کتاب ارزشمند را مطالعه نکردند حتما سریعتر وقت بگذارند مطالعه کنند و  دوستانی که قبلا مطالعه کرده اند وقت بگذارند دوباره مطالعه کنند.
یاد آن سخن استاد پناهیان افتادم که گفتند : میتوانید زندگی خود را به دو قسمت تقسیم کنید ، یکی قبل از مطالعه کتاب شهید هادی و دیگری بعد از مطالعه کتاب شهید .
در پناه حق
یکی از روش‌های مفید برای خواندن کتاب‌­ها یا درس­‌های مشکل، این است که:کتاب را قبل از تسلط بر آن، به‌طور سطحی خواند و ابتدا در پی چیزهایی بود که می‌توان آنها را فهمید (نباید خود را در مطالب دشوار گرفتار کرد)؛ چون هر کتاب حاوی مطالبی است که بی‌درنگ می‌توان آنها را درک کرد و مطلب مورد نظر را تا حدودی فهمید و برای مطالعه عمیق آن آماده شد.البته سطحی خواندن اصولی دارد که باید به این اصول توجه داشت.
این اصول را می‌توان در موارد زیر خلاصه کرد: 
۱-
۱- بازه زمانی برای مرور مطالباولین بار که مطلب جدیدی از زبان را مطالعه میکنید (مثلا یک لغت)، اگر همان مطلب را در ۲۴ ساعت آینده هم یک بار مرور کنید، تا ۸۰٪ آنچه را که جدیداً یاد گرفته اید حفظ میکنیدپس از یک هفته، می توانید تنها پس از پنج دقیقه مرور همان مطلب، بدون فراموشی همه آن را به خاطر بیاورید. این مطلب تا ۳۰ روز در ذهن شما می ماند.بعد از چهل روز اگر همان مطلب را مجددا مطالعه کنید، ماندگاری آن در ذهن تان تا ۶ ماه خواهد بود!پس یک بار همان شبی که
منع اهل بیت علیهم السلام از هم‌نشینی با اهل بدعت
ثقة الاسلام کلینی رضوان الله علیه روایت کرده است:
۳- أبو علی الأشعری، عن محمد بن عبد الجبار، عن الرحمن بن أبی نجران عن عمر بن یزید، عن أبی عبد الله (علیه السلام) أنه قال: لا تصحبوا أهل البدع ولا تجالسوهم فتصیروا عند الناس كواحد منهم، قال  رسول الله (صلى الله علیه وآله): المرء على دین خلیله وقرینه.
حضرت امام صادق علیه السلام فرمودند: با اهل بدعت رفاقت و هم‌نشینی نکنید تا نزد مردم چون یکی از آن‌ها
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
دیروز انجمن ادبی بودم. هر از چندی می روم تا در فضای شعر قرار بگیرم. بگذریم از جو سرد و چشم و هم چشمی های بیجایی که همیشه بعضی اعضای اینگونه انجمن ها دارند، قرار گرفتن در چنین فضاهایی به تحریک ذوق آدم کمک می‌کند.
اما چیزی که در این مدت کوتاه برای من آشکار شد جدای از این مسائل است. چند بار من هم رفتم بالا و چیزکی اگر نوشته بودم خواندم. یک جلسه، دو جلسه، ده جلسه. اما دیگر تمام شد. هرچه در این سال‌ها نوشته بودم را خواندم و تمام شد. دیروز که انجمن خلوت
خرید کتاب و روش های بهبود کتاب خوانی برای کودکان و دانش آموزان  عواملی هستند که میتوانند تاثیر بسیار خوبی بر زندگی آن ها بگذارند .این که بدانیم چه کتابی بخریم و این که چگونه آن را مطالعه کنیم بسیار مهم است.در این مطلب چند کار که باعث میشود مطالعه برای کودکان ما بهتر شود را ذکر میکنیم.
همانطور که می‌دانید بسیاری از عادت‌های ما در کودکی و نوجوانی شکل
می‌گیرند، پس برای بهبود وضعیت کتابخوانی باید کودکان و دانش‌آموزان را به
خواندن کتاب تشویق
خرید کتاب با میزان مطالعه مردم رابطه بسیار مستقیمی دارد و افزایش میزان مطالعه  موضوعات درست بر افزایش فرهنگ تاثیر مثبت میگذارد و باعث میشود جامعه غنی تری داشته باشیم.
شاخص کل فرهنگی جهان، تحقیق جهانی خود برای اندازه‌گیری میزان مطالعه
مردم در سراسر جهان را بر اساس مطالعه هفتگی افراد در جوامع مختلف ارائه
کرده است. البته موارد خوانده‌شده در این تحقیق هر چیزی از جمله  اخبار
آنلاین، ایمیل کاری، مجلات و کتاب‌های چاپ‌شده عنوان شده است. این
کتابخوانی از جمله صفاتی است که بسیاری از
ما علاقه داریم واجد آن باشیم، اما اکثر ما وقت و حوصله کافی را به خواندن
کتاب اختصاص نمیدهیم. سعی کرده ایم با کمی مطالعه و جستجو، برخی از
مهمترین نکات در مورد کتابخوانی را گردآوری کنیم. قبل از هر چیز باید ببینیم  چه عواملی مانع مطالعه ما میشوند  تا در مورد رفع آنها فکر کنیم:   احساس میکنیم سرعت خواندن ما بسیار کند است و پیشرفت خوبی نداریم.   مطالعه کتابها را آغاز میکنیم اما آنها را به پایان نمیبریم.  
بلند خواندن باعث افزایش مهارت‌های زبان می‌شود. بلند خواندن به فهم عمیق‌تر دستور
زبان، مفاهیم جمله‌ها کمک می‌کند و پیش زمینه دانستن معانی کلمات و خلاصه
ادبیات شود. باعث ارتقای خلاقیت فکر بچه ها می‌شود. گوش کردن به کتاب‌ها سبب
می‌شود آن‌ها در دنیای تخیل غرق شوند. کودکان می‌توانند همراه با شخصیت‌ها
به مکان‌های دور بروند. با احساسات شخصیت‌ها زندگی کنند، کنجکاو شوند و
مخلوق‌های عالی و دنیاهای باشکوه جدید و خیلی چیزهای دیگر را تجربه
بخش هایی از کتاب که دوست دارم در اینجا بنویسم شان:
"بسیاری از مردم مانند فراعنه  مصر در حال ساختن اهرام مصر هستند و اغلب تا آخر عمر درگیر ساخت آن هستند"
پی نوشت :
خواندن این کتاب دید من نسبت به دنیا را عوض کرد. خواندن این کتاب را توصیه می کنم.
بخش هایی از کتاب که دوست دارم در اینجا بنویسم شان:
"بسیاری از مردم مانند فراعنه  مصر در حال ساختن اهرام مصر هستند و اغلب تا آخر عمر درگیر ساخت آن هستند"
پی نوشت :
خواندن این کتاب دید من نسبت به دنیا را عوض کرد. خواندن این کتاب را توصیه می کنم.
 دانستنی جالب و کوتاه که با خواندن آنها بدون شک می گویید : نه بابا !!!!!
دانستنی های عجیب اما واقعی
تا به امروز تنها 0.001٪ از موجودات جهان مورد مطالعه قرار گرفته اند یعنی این جهان هنوز اسرار پنهان زیادی دارد و شاید به همین دلیل است که هیچ شخص زنده ای نمی تواند همه چیز را درباره ی این سیاره بداند. 
ادامه مطلب
از جمله سفارشات خاص برای برون رفت از مشکلات کنونی بخصوص معضل جهانی (کرونا ویروس) توسل به ائمه علیهم السلام و تضرع به بارگاه الهی است. لذا اساتید به خواندن دعای الهی عظم البلاء بعد از نماز های واجب، خواندن دعای سریع الاجابه و خواندن نماز جعفر طیار سفارش نموده اند.
نکته دیگری که که در هنگام دعا رعایت آن خالی از لطف نیست و سبب استجابت دعا می شود اینکه ضمن دعا سلامتی حضرت حجت و شیعیان خاص نیت شود قطعا چنین توجهی آثار زیادی در خود داعی دارد.
کرونا و
دوره تندخوانی
خواندن کتاب برای همه تقریباً کاری خسته‌کننده و خواب‌آور است . و احتمالاً شما هم با این مشکل روبرو هستید که زمانی مطلبی را مطالعه می‌کنید به‌سرعت شروع به فراموش کردن آن می‌کنید .
در دوره تندخوانی روش‌های مطالعاتی برسی خواهد شد که با به‌کارگیری آن در مطالعه به‌سرعت بیشتری مطالعه کنید این در حالی است که درک مطلب شما نیز به‌مراتب بالاتر خواهد رفت .
حال این موضوع را در نظر بگیرید که بتوانید در هفته یک کتاب  مطالعه کنید آن‌هم
۱- خواندن کتاب ها و مجلات مرتبطفرقی نمی کند که به شکل معمولی و مرسوم کتاب دست بگیرید و مطالعه کنید یا محتواهای دیجیتالی را برای خواندن انتخاب کنید؛ در هر صورت مطالعه کردن راهی عالی و موثر برای رشد دانش مالی شما محسوب می شود. کتاب هایی مثل “انتقال کل پول ” و “سرمایه گذاری هوشمند ” همه نکات لازم از چگونگی پرداخت بدهی ها گرفته تا انتخاب برنامه های سرمایه گذاری موفق را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهند. با صرف هزینه بسیار کمی برای خرید این ق
حقیقت این است که بسیاری از دانش آموزان درست درس خواندن را نمی دانند. بسیاری از آنها کلی تلاش میکنند و زحمت می کشند اما زمان یادآوی مطالب دچار مشکل می شوند. در یک مطالعه خوب و سازگار با کشفیات علمی بهتر است موارد زیر را مد نظر داشته باشیم تا ضمن یادگیری صحیح، فراموشی را به حداقل برسانیم.
زنگ 
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول 
سبک زندگی 
برگزاری آرمون شیمی  + تدریس ارتباص با خانواده 
 5 صفحه ی بعد را مطالعه و سوالات آن را در بیاورید

دوم
شیمی 
تصیح آزمون گرفته شده توسط دانش آموران 

سوم 
ادبیات 
خواندن نفراتی که در آزمون انشا به مرحله ی بعد رفتند  + خواندن انشا های دانش آموزان (تکلیفی که برای هفته قبل بود)

چهارم 
ریاضی
 بازدید  تکالیف  + تدریس ب.م.
زنگ 
درس
فعالیت های انجام شده (تدریس)
فعالیت های خواسته شده (تکلیف)

اول 
سبک زندگی 
برگزاری آرمون شیمی  + تدریس ارتباص با خانواده 
 5 صفحه ی بعد را مطالعه و سوالات آن را در بیاورید

دوم
شیمی 
تصحیح آزمون گرفته شده توسط دانش آموران 

سوم 
ادبیات 
خواندن نفراتی که در آزمون انشا به مرحله ی بعد رفتند  + خواندن انشا های دانش آموزان (تکلیفی که برای هفته قبل بود)

چهارم 
ریاضی
 بازدید  تکالیف  + تدریس ب.
بیشتر خوره های کتاب می‌توانند به این مسئله اعتراف کنند.هیچ چیزی به اندازه گرفتن کتاب در دست احساس خواب الودگی نمی‌اورد. کتاب خواندن مثل قرص خواب اور است که ارامش بخش بوده و خصوصا زمانی که خسته اید یا استرس زیاد دارید باعث خواب می‌شود.کتابخوانی علاوه بر این به خوابیدن کمک می‌کند ،کیفیت کلی خواب را بهبود می‌بخشد.از انجایی که مطالعه کتاب ارامش‌بخش است و از میزان استرس و تنش می‌کاهد، شما را به خواب عمیق و آرامی فرو خواهد برد.

منبع : پلازا
اهمیت مطالعه و کتابخوانی
اهمیت مطالعه رو میدونیم؟این آمار مطالعه تو کشورمون جای تأسف داره ؛تو بهترین حالت کمتر از چند دقیقه تو روز سر و کارمون به مطالعه می خوره…
از اهمیت کتاب و کتاب‌خوانی تا انتخاب یک دوست خوب/ دغدغه‌های 
 کتاب وسیله ای است که دانش بشری به مدد آن از تباه شدن مصون می ماند و به آیندگان منتقل می شود. کتاب محصول تجربه‏ های بشری و خلاقیت‏های ذهنی و ...
کتاب و کتابخوانی از منظر قرآن
اهمیت کتابخوانی در اسلام به‌قدری است که مع
روش صحیح مطالعه
مطالعه یک فنّ و مهارت است و یک دانش آموز ماهر باید روش درست مطالعه را بداند تا بتواند بهتر یاد بگیرد، بهتر امتحان بدهد، از درس خواندن لذت ببرد و نهایتاً این که از عملکرد خویش احساس خوبی داشته باشد.
ادامه مطلب
     مثلا من همان دختر روستایی باشم که صبح ها بعد از نماز صبح می رود شیر گاو ها را می دوشد و تخم مرغ ها را جمع میکند دِ بدو می رود مدرسه و ظهر ها هنوز از راه نرسیده و ناهار خورده نخورده ظرف ها را زیر منبع آب توی حیاط می شوید و بعد می رود توی گنجه ی خالی زیر رخت خواب ها به درس خواندن و درس خواندن و درس خواندن تا شب و دوباره فردا روز از نو. و تو پسر سرباز یکی از خانه های آن سر آبادی باشی که هر  بار بیایی مرخصی، مادرت در کلاس قرآن با این توضیح که از زمان
دوره
تندخوانی
خواندن
کتاب برای همه تقریباً کاری خسته‌کننده و خواب‌آور است . و احتمالاً شما هم با این
مشکل روبرو هستید که زمانی مطلبی را مطالعه می‌کنید به‌سرعت شروع به فراموش کردن
آن می‌کنید .
در
دوره تندخوانی روش‌های مطالعاتی برسی خواهد شد که با به‌کارگیری آن در مطالعه به‌سرعت
بیشتری مطالعه کنید این در حالی است که درک مطلب شما نیز به‌مراتب بالاتر خواهد
رفت .
حال
این موضوع را در نظر بگیرید که بتوانید در هفته یک کتاب  مطالعه کنید آن‌هم
به دخترى عشق بورز که کتاب بخواند
به دختری عشق بورز که پولش را به جای لباس خرج کتاب کند
دختری که لیست بلندی از کتاب‌ها را برای خواندن تهیه کرده است.
دختری که کارت کتابخانه سال‌های کودکی‌اش را هنوز با خود دارد.
دختری را پیدا کن که اهل خواندن باشد...
تشخیص‌ش سخت نیست
حتماً همیشه در کیفش کتابی برای خواندن دارد.
کسی که به کتابفروشی، عاشقانه نگاه کند
و پس از یافتن کتابی که مدت‌ها در جستجویش بوده، اشک شوق در چشمانش حلقه زند.
کسی که بوی کاغذ کاهی یک
هشدار: چرت و پرت محض
این نوشته تنها شامل مقادیری چرت و پرت است. اگر وقت خود را برای تدوین نظریه‌های جدید یا شکافتن هسته اتم نیاز دارید از خواندن آن به شدت بپرهیزید. حتی اگر وقت خود را برای مگس بازی یا زل زدم به سقف نیاز دارید هم باز هم به شدت از خواندن آن بپرهیزید. با عرض تشکر فراوان و خالصانه.
ادامه مطلب
نوشتن، خواندن. خواندن، نوشتن. نخواندن، نتوانستن به نوشتن. پراکنده خواندن، پرت خواندن، گاهی درست و بجا خواندن، پس از آن بهتر از بد نوشتن. باز نوشتن، باز بد نوشتن، حاصل اش ننوشتن. پشیمان شدن، ورق زدن، به کلمات حسد بردن، دوباره بدتر و بدتر نوشتن، خواندن از ترس بد نوشتن، حاصل اش بد خواندن. نفهمیدن، نفهمیدن را نوشتن، رد پای نفهمیده ها در خواندن.
این چند خط بالا، شاید نقشه یا الگویی از کار همیشگی یک نویسنده است. همه شان، هذیان های تب نوشتن هستند. چو

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها